حس مبهم

۴ مطلب در شهریور ۱۴۰۱ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

پس همه تجهیزات پزشکی دارای مقاصد خاصی هستند و دقیقا به همین منظور تولید می شوند. تجهیزات معاینه اولین وسایلی هستند که در هنگام رفتن به نزد پزشک مورد استفاده قرار می گیرند. تجهیزات معاینه تجهیزاتی هستند که برای معاینه افراد استفاده می شوند. به طور مثال می توان تجهیزات زیر را جزء این نوع از ابزار و لوازم پزشکی دانست. معمولا در اولین مراجعه به پزشک، اولین چیزی که در دفترچه بیمه نوشته می شود، آزمایش یا عکس های تشخیصی است. برای گرفتن این آزمایش ها و عکس های مختلف، نیاز به یک سری تجهیزاتی است که به آن ها تجهیزات تشخیصی پزشکی گفته می شود. انواع دندان مصنوعی تجهیزات عمومی پزشکی تجهیزاتی هستند که در همه درمانگاه ها وجود دارند یا بهتر است بگوییم وجود آن ها برای تمامی درمانگاه ها، بیمارستان ها، مطب های دندانپزشکی و کلیه مراکز درمانی واجب است. بعضی از تجهیزات عمومی دندانپزشکی به شرح زیر می باشد. کلیه ابزار و لوازم پزشکی که می توانند در درمان بیماری ها موثر باشند، در دسته تجهیزات درمانی پزشکی قرار می گیرند.

توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه های کانادا ممکن است از شما بخواهند تا واحدهای پیش نیاز مخصوصی را برای ورود به رشته دندانپزشکی بگذرانید. گذراندن دروسی مانند ریاضیات، شیمی و زیست شناسی قبل از اپلای در رشته دندانپزشکی الزامی است. امتحان ورودی کلیه دانشکده های دندانپزشکی در کانادا DAT (The Dental Aptitude Test) است که توسط انجمن دندانپزشکی کانادا یا همان CDA برگزار می شود. بخشی از پذیرش شما در دانشکده های دندانپزشکی بستگی به نمرات آزمون DAT دارد و بخش دیگر آن مربوط به انجام بقیه شرایط مانند بالا بودن نمرات درسی و یا رزومه قوی است. در حالت ایده آل شما باید حداقل از ۱ سال قبل از اقدام برای اپلای در دانشکده های دندانپزشکی کانادا در آزمون DAT شرکت کنید. آزمون DAT فرانسوی از ۳ بخش تقسیم شده است. دقت داشته بشید که هیچ بخش درک مطلبی در آزمون فرانسوی DAT وجود ندارد و مجموع کل سوالات این آزمون ۱۶۰ سوال است. برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه فرمایید.

 • افزایش ارتفاع طول تاج ها
 • زیبایی دهان و دندان
 • علت اصلی عرق سوز شدن چیست؟
 • انواع روش های رادیولوژی تک دندان
 • مناسب نبودن طول تاج دندان ها
 • فرز توربین
 • ارتودنسی خود تنظیم

خطر احتمالی ناشی از میزان تشعشعات شدید نیست. به گفتهی شبکه اطلاع رسانی پرتویی در دانشگاه ایالتی آیداهو، هر فرد در ایالات متحده به صورت میانگین هر سال کمتر از 5 رم اشعه دریافت می کند. این به مرور زمان از قرار گرفتن در معرض روزانه منابع کوچک اشعه مانند تلفنهای همراه ، مایکروویو، هواپیما و عکسبرداری با اشعهی ایکس در بدن ما جمع می شود. مثل تمام موارد درمانی، در زمان عکسبرداری با اشعهی ایکس باید مزایای استفاده از این روشها به خطرات احتمالی آن سنجیده شود. به عنوان مادر شیرده حتما قبل از انجام هر روش درمانی حتی عکس برداری با اشعه ایکس در شیردهی از پزشک دربارهی اثر آن بر شیردهی سئوال کنید. بیان این موضوع که شما در دوران شیردهی و کسب اطمینان درمورد اثرات عکس برداری با اشعه ایکس در شیردهی، به پزشکان کمک می کند تا در صورت امکان از روشهای تشخیصی جایگزین استفاده کنند. روشهایی که کمترین تاثیر را بر سلامت شما و فرزندتان داشته باشد.

جرم با مسواک زدن پاک نشده و با عمل جرم گیری توسط دندانپزشک برداشته می شود. چگونه می توان از آماس لثه جلوگیری کرد؟ با رعایت بهداشت دهان ودندان به کمک وسایلی چون مسواک، خمیر دندان و نخ دندان و برداشتن پلاک میکروبی آماس لثه بوجود نمی آید. در صورتیکه پلاک تبدیل به جرم شده باشد، جرمگیری توسط دندانپزشک توصیه می گردد. آیا جرم گیری به دندان صدمه می زند؟ خیر، جرم دندان علاوه بر اینکه برای لثه و بافتهای نگهدارنده دندان مضر می باشد محلی نیز برای تجمع و تکثیر میکروبهای پوسیدگی زا است. با عمل جرم گیری تعداد این میکروبها دردهان به مراتب کمتر می شود. با برداشته شدن جرم، بیمار ممکن است با زبانش حس کند که دندانش خالی شده است. علت حساسیت دندان به سرما بعد از جرم گیری چیست؟ دندان دارای حس بوده و در ناحیه طوق بسیار حساس تر می باشد. وجود جرم بر طوق دندان به علت ضخامتی که دارد به عنوان یک عایق حرارتی عمل می کند و یا به عبارت دیگر جلوی حس دندان را می گیرد.

یکی از اقدامات گریز ناپذیر قبل از ارائه خدمات دندانپزشکی ایجاد بی حسی دندان بیمار است که می تواند بسته به محل بی حسی و بافت لثه بیمار میزان درد آن شدت و ضعف داشته باشد . به همین دلیل است که معمولا بیماران اعلام کنند میزان درد متفاوتی را در هر بار بی حسی تجربه کرده اند و گاهی در احساس درد زیاد دندانپزشک را مقصر می دانند. یکی از انواع بیهوشی و بی حسی همان بی حسی موضعی است که به طور معمول با تزریق در لثه و در نزدیکی موضع جراحی صورت می پذیرید و شما کاملا هشیار می باشید . به تشخیص پزشک ممکن است بیهوشی آرام بخش برای شما در نظر گرفته شود که به این صورت است که در بازوی شما تزریق وریدی انجام میدهد و علاوه بر آن از بی حسی موضعی هم استفاده می شود . روکش دندان شیری کودکان علاوه بر تزریق داروی بی حسی بیهوشی سدیشن نیز یکی از راه های ایجاد بی حسی است .

پس از درمان کامل نوبت به کاشت ایملنت دندان می رسد. در صورتی که نیاز مند به کاشت دندان باشید قدم اول برای این امر مراجعه به دندانپزشک و معاینه توسط یک پزشک متخصص است. دندانپزشک با بررسی و مشاهده وضعیت دندان های شما علاوه بر انتخاب نوع ایمپلنت روش مناسب برای کاشت آن را نیز به شما توضیح می دهد. مرحله ی اول عمل جراحی کاشت ایمپلنت معمولا با استفاده از بی حسی موضعی یا از طریق سدیشن انجام می شود تا بدین طریق استرس و نگرانی بیمار از بین رفته و درصد موفقیت ایمپلنت را افزایش یابد. این کار با استفاده از دارو هایی چون انواع مسکن ها، ضد دردها یا آرامبخش ها انجام می شود. این دارو ها به شکل تزریقی بوده که به داخل رگ های عضلانی زده می شود یا به داخل رگ های بافت لثه تزریق می شود. بعد از انجام بی حسی و تاثیر آن بر روی بیمار، دندانپزشک با استفاده از ابزار آلات پزشکی که از قبل استریل کرده شکافی را در لثه ایجاد می کند تا به استخوان فک بیمار دسترسی پیدا کند.

دندان هایی که تغییر رنگ زیاد یا لکه های بدرنگ دارند، بهتر است با لمینت پوشانده شوند.قدرت پوشش لمینت ها به مراتب بیشتر از کامپوزیت است. این موضوع نیاز بسیاری از مراجعان را برطرف می نماید. ضخامت لمینت کمتر از کامپوزیت های دندانی است و همچنین سایش کمتری ایجاد می کند. لمینت دندان ساختار دندان را اصلاح می کند و لایه ای است که رنگ نمی پذیرد و رنگ آن دقیقا مطابق با خواسته شما طراحی می شود. بلیچینگ فقط دندان هایتان را سفید می کند و ساختار دندان شما را تصحیح نمی کند. رنگ نهایی بلیچینگ چند درجه روشن تر از رنگ دندان فعلی شماست. مراقبت از فیشورسیلانت میزان سفید شدن آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. طول عمر بلیچینگ بسیار بسیار کمتر از لمینت است. اگر به دنبال راهکاری طولانی مدت مطابق با سلیقه خود هستید لمینت انتخاب مناسب شماست و اگر می خواهید فقط دندان هایتان سفید شود، بلیچینگ راه حلی است که می توانید انتخاب کنید.

استفاده از دهانشویه ضروری نیست و تمام دهانشویهها نیز مفید نیستند. دهانشویههای حاوی لیسترین یا دی اکسید کلر با کشتن باکتریهای دهان کمک بزرگی به حفظ سلامت دهان و دندان و خوشبو کردن دهان میکنند. البته دهانشویه به تنهایی کافی نیست، بلکه در کنار رژیم غذایی مناسب، مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و ویزیت دورهای دندانپزشک اثر خود را به جا میگذارد. اگر از درد دندان یا فک رنج میبرید در اولین فرصت به دندانپزشک مراجعه کنید. دندانپزشکان مجرب کلینیک دندانپزشکی Tehran smile دلیل اصلی درد را تشخیص میدهند و آن را پیش از تبدیل شدن به مشکلی بزرگتر درمان میکنند. اهمیت مراقبت از دندانها به منظور جلوگیری از دندان درد، حفظ زیبایی لبخند و پرهیز از هزینههای گزاف دندانپزشکی بر کسی پوشیده نیست. بااین حال بسیاری از نقش سلامت دندانها بر سلامت عمومی بدن آگاه نیستند. ناراحتیهای دندانی ابتلا به دیابت، بیماریهای قلبی، عفونتهای سیستمی، ناتوانی در گفتار یا خوردن و عارضههای دیگری را به دنبال دارد که بعضی از آنها کشنده و مرگباراند. به هم فشردگی یا کج و نامرتب بودن دندانها بیماریهای لثه را در پی دارد که به نوبه خود به از دست دادن دندان میانجامد. مزیت درمان ارتودنسی فقط به داشتن دندانهایی سالم و مرتب محدود نمیشود. سطح زبان را هر روز تمیز کنید. با استفاده از پاک کننده مخصوص زبان میتوانید باکتریهای بیشماری را از روی زبان پاک کنید که در غیر این صورت به زندگی خود به ویژه روی سطح فوقانی زبرتر زبان ادامه میدهند. دندانپزشکی هروی باقی ماندن باکتریها روی زبان باعث بدبو شدن دهان میشود و به سلامت دهان و دندانها آسیب میزند.

 • خلیل احمدی
 • ۰
 • ۰

توجه کنید می توان برای کم نمودن بار ایستایی و بی روح بودن فضا را با استفاده از چند قلم لوازم با رنگ های متضاد از بین برد. همچنین استفاده از یک رنگ براق نیز به ایجاد انرژی بیشتر در محیط کمک زیادی می کند.مجله مبلمان بست فرنیچر یکی از پر طرفدارترین نوع سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری استفاده از سبک دکوراسیون صنعتی است. این سبک که با انقلاب صنعتی در اروپا به صورت گسترده ای در میان علاقمندان به دکوراسیون داخلی رونق گرفت پر از انرژی و تحرک و هیجان است. تجهیزات اداری در این سبک بزرگ و حجیم بوده و کل فضا با لوازم زیبا با رنگ هایی تند و پر حرارت آکنده است. در این سبک می توان لوازم پر زرق و برق در نظام سرمایه داری را در هر قسمت از محیط به خوبی مشاهده نمود. در این سبک با استفاده از نور و رنگ، محیطی شاد و جذاب خلق نمود.

آرموار یک کمد فرانسوی است و روی آن بسیار تزئین شده و حکاکی شده است. رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی فرانسوی متفاوتند. در طراحی داخلی فرانسوی از رنگ های طلایی، آبی، قرمز، سبز استفاده می شود. در سبک فرانسوی از طرح گل و گیاه و برگ در قاب آینه و صندلی های چوبی بسیار استفاده می شود. میز و صندلی های یک منزل با طراحی داخلی فرانسوی بیشتر دارای لبه های دالبری شکل هستند تا لبه های صاف و مستقیم. در رنگ آمیزی دیوار و سقف یک منزل با طراحی داخلی فرانسوی ممکن است از رنگ های سفید و کمرنگ استفاده شود، ولی روی هم رفته از طرح و الگوهای گل دار (گل گلی) هم استفاده می شود. دکوراسیون داخلی فرانسوی برجسته، دلربا و شیک است. بر خلاف چیزی که اثر افراد فکر می کنند سبک فرانسوی متظاهر و خودنما نیست بلکه بسیار خاکی و همینطور مطبوع است. روشن، ساده، سفید و آبی خلاصه ای از سبک طراحی داخلی سوئدی است.

این آشپزخانهها در کنار سبک قدیمی و روستایی خود میتوانند کاملا مدرن و کاربردی هم باشند. گلها و گیاهان طبیعی نقش مهمی در گرمتر کردن فضای آشپزخانه دارند و بهتر است استفاده از آنها را جدی بگیرید. اگر آشپزخانه شما نور طبیعی خوبی دریافت میکند میتوانید از این فرصت استفاده کرده و فضایی گرم خلق کنید. در سبک صنعتی هیچ چیز پوشیده نیست و عناصر خام مثل فلز و سنگ و آجر و حتی لولهها و … را میتوان در بخشهای مختلف منزل مشاهده کرد. در این سبک فضا شبیه کارخانهها است اما باید با ترفندهایی در آن روح و زیبایی ایجاد شود. در سبک صنعتی به طور عمدی عناصر ساختاری فضا مثل تیرآهن و … به نمایش در میآیند. نورپردازی هم در این سبک، حالت صنعتی دارد و از لامپهای بزرگ و صنعتی برای این کار استفاده میشود. در سبک صنعتی تلاشی برای مخفی کردن تجهیزات و لولهها انجام نمیشود. اگرچه آشپزخانه همیشه یادآور رنگهای سفید و رنگهای فلزات و چوب است اما این به معنای آن نیست که نمیتوان از رنگها در دکوراسیون آشپزخانه کمک گرفت. در واقع سبک رنگارنگ هم یک سبک خاص است که میتواند فضای آشپزخانه را شاد و دلپذیر کند. برای رنگی کردن فضای آشپزخانه میتوان از یک رنگ غالب مثل آبی، سبز و … استفاده از عناصر رنگی مثل ظروف، منسوجات، میوهها و … هم به گرم شدن و رنگارنگ شدن فضا کمک میکند. رنگهای متضاد هم در کنار هم ترکیبی دلپذیر و چشمگیر به وجود میآورند. شما میتوانید به یک یا دو رنگ محدود نباشید و از تمام رنگها برای زیبایی فضای آشپزخانه کمک بگیرید. اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت میتوانید مقالات مشابه را در بخش سایر مقالات در مجله قرمز شاخه دکوراسیون داخلی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

طراحی داخلی ساختمان در زیبایی ساختمان اثر ویژهای داره. در واقع طراحی داخلی ساختمان نقش ویترین خونه رو داره که میتونه زیبایی رو به خونه بیاره. یعنی با دکوراسیون داخلی، انرژی و روح به خونه میاد. همونطور که گفتیم، طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان میتونه هر محیطی را جذابتر و زیباتر کنه. در ادامه 30 مدل طراحی داخلی نمایش داده میشه که میتونی از بین اونها ایده بگیری و بهترین انتخاب را برای خونهات داشته باشی و فضای خونه را زیباتر کنی. برای طراحی داخلی ساختمان، اولین موضوعی که اهمیت پیدا می کنه؛ هارمونی رنگ هاست. همیشه باید از طیف رنگی مناسب استفاده کرد. رنگ هایی که نزدیک به هم هستند؛ جذابیت بیشتری دارند. در طراحی داخلی ساختمان، بازی با رنگها هم نقش پر رنگی داره؛ مثلاً با وجود رنگهای خنثی یک رنگ گرم میتونه کلی انرژی به فضای خونه بیاره. وقنی از طیف رنگی خنثی مثل طوسی استفاده بشه یک رنگ گرم مثل زرد و یا نارنجی میتونه انرژی بخش باشه.

 • مبلمان استیل فرانسوی
 • مبل استیل
 • ریتولد (Rietveld Style)
 • تیرهایی با برش های ناهموار
 • دیوار برشی چیست؟
 • عدم تقارن اشیاء در آن
 • ست ناهارخوری ارغوان

از این قبیل سنگها برای نمای سنگ آنتیک پشت تلویزیون با تنوع رنگ بالا و امکان ست شدن با انواع دکوراسیون داخلی استفاده میشود. کاربرد سنگ آنتیک برای دیوار پشت تلویزیون تنها به این مورد ختم نشده و در موارد خاص و پیشرفته تر با ساخت انواع و مدلهای مختلف میز تلویزیون دیواری با سنگ آنتیک همراه است. میز تلویزیون دیواری با سنگ آنتیک وابسته به نوع تلویزیون بستگی داشته که میتواند ال سی دی، ال ای دی در ابعاد مختلف باشد. میزهای تلویزیون به دلیل قرار گرفتن در سالن منزل و جلب توجه افراد در دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردارند. امروزه استفاده از کناف، ام دی اف و دیگر متریالهای دکوراتیو در کنار سنگ آنتیک برای ساخت انواع میز تلویزیون رایج شده است. مدلهای خاصی از میز تلویزیون دیواری با سنگ آنتیک برای استفاده در طراحیهای داخلی مختلف ارائه میشود. علاوه بر کاربرد سنگ آنتیک پشت tv و تزیین دیوار پشت تلویزیون با سنگ آنتیک استفاده از این متریال در حالت طبیعی و مصنوعی برای ساخت میز تلویزیون یک ایده جذاب و خاص میباشد. ست کردن دیوار پشت تلویزیون با میز دیواری آنتیک تلویزیون از موارد پر کاربرد و منحصر به فرد در طراحی داخلی منزل است.

کابینت های چوبی یا مستقیما از چوب خالص تولید می شوند یا از مصنوعات چوب مانند ام د اف ساخته می شوند. این نوع از کابینت ها طرفداران زیادی دارند و هماهنگی زیادی با دکوراسیون داخلی خانه ایجاد می کنند. زیبایی این کابینت ها به قدری است که گاها می توانند به تنهایی بار جذابیت ظاهری دکوراسیون داخلی خانه را به دوش بکشند. این کابینت ها درواقع از مصنوعات چوب ساخته می شوند؛ یعنی از ورقه های چوبی مخصوص به عنوان مغزی و یک لایه روکش. تقریبا تمام کابینت هایی که از مصنوعات چوبی تولید می شوند همین ساختار را دارند؛ یعنی یک مغزی و روکش؛ اما طبیعتا در جنس این مغزی و روکش باهم فرق می کنند. مخصوصا در بخش روکش. بیشتر مغزی های انواع کابینت های چوبی از ورقه های چوبی ویژه ای به نام ام دی اف ساخته می شوند. اتاق خواب مستر استاندارد خود ورقه های ام دی اف آن قدر زیبایی و جذابیت دارند که به تنهایی می توانند عنصر بسیار خوبی برای ساختن کابینت باشند.

لوسترهایی که برای اتاق خواب دختران طراحی میشوند تنوع رنگ و طرح و سایز بالایی دارند که میتوان آنها را در اتاقهای کوچک و بزرگ نصب کرد. انتخاب لوستر اتاق خواب مناسب دغدغه بسیاری از بانوان و دختران خوش سلیقه است و با تنوع زیادی که در این المان دکوراتیو دیده میشود میتوان گفت که انتخاب گزینهای مناسب کمی گیج کننده است. معمولا دخترانی که بزرگسال هستند تمایل دارند یک فضای شیک و رمانتیک برای اتاق خوابشان ایجاد کنند که زمان ورود به اتاق خواب و استراحت آرامش بیشتری را جذب کنند. دخترانی که بزرگسال هستند معمولا میدانند که به دنبال چه نوع لوستری برای اتاق خوابشان هستند و انتخاب کمی راحتتر است. اصولا زمانی که لازم است برای اتاق خواب خود یک لوستری را انتخاب کنند بایستی که به طرح و سبک دکوراسیون اتاق خوابشان دقت کنند و لوستر انتخاب شده را متناسب با آن تهیه و خریداری کنند. لوستری که تهیه میشود علاوه بر نورپردازی مناسب لازم است که به اتاق دخترانه جلوه خاص و زیبایی ببخشد.

این مبل نیز با توجه به فرم راست و کشیدهای که دارد همراه با دستههای فرمدار گرد گونه، هم برای گوشه نشیمن و همچنین برای نقاط میانی فضای پذیرایی در دکوراسیون داخلی به عنوان نقطه عطف بسیار مناسب خواهد بود. این مدل گویی برای سربازهای جنگجهانی که بازوهای خود را در جنگ از دست دادهاند ساخته شده و به بیدست شهرت یافته است. این مبل در بین انواع مبل با دارا بودن دسته کوتاه یا محل قرارگیری دست، پایینتر از حد استاندارد و در عینحال بلند بودن پشتیهای پشت سر به مدل انگلیسی مشهور است. با توجه به ویژگیهای بیان شده این مبل از جمله مبلهای راحتی در دکوراسیون داخلی است و باتوجه به جنس پوشش و مدل آن میتواند در قسمتهای مختلف پذیرایی قرار گیرد. احساس نرمی و فرو رفتن در عمق یک بخش نرم، خستگی را از تن بیرون نموده و احساس آرامش خوبی با آدم القا می کند به خصوص اگر این مبلها به ماساژور نیز مجهز شده باشند.

راه ششم که دشوارترین راه برای این که بدانید چه رنگهایی با هم ست میشوند، استفاده از چهار رنگ مکمل در یک فضا است. استفاده از این ترکیب این است که از یک رنگ به عنوان زمینه و از دیگر رنگها به عنوان لهجه (رنگی متفاوت نسبت به رنگ اصلی و پس زمینه که به عنوان زینت) استفاده کنید. به عنوان مثال رنگهای سبز، نارنجی کم رنگ، قرمز و آبی چهار رنگ مکمل محسوب میشوند. ورودی آشپزخانه بدون اپن امروزه در “طراحی دکوراسیون پذیرایی مدرن” مبلمان جز وسایل ضروری است زیرا هم باعث زیبایی فضای سالن پذیرایی است و هم برای استراحت و راحتی ساکنین و مهمانان استفاده می شود. سعی کنید با توجه به فضای سالن پذیرایی مبلمان پذیرایی را از دو نوع کلاسیک و مدرن انتخاب کنید. زیرا استفاده تنها از یک مدل باعث بی روحی دکوراسیون می شود. بهتر است کیفیت پارچه و چوب مدل مبل پذیرایی بسیار بالا باشد. اگر فضای اتاق پذیرایی بزرگ است می توانید از دو دست مبلمان با هارمونی رنگ با یکدیگر استفاده کنید و این موضوع را در نظر داشته باشید که مبلمان غذا خوری با نیمکت و صندلی امسال بسیار ترند شده است.

دکوراسیون داخلی 2022 تا این زمان چالشهای بسیاری به همراه داشته است. اما به طور کلی میتوان گفت برای بخش پذیرایی و نشیمن طراحیها به سمت و سویی رفته که رنگهای خنثی و سادگی و در مواردی بازگشت به گذشته به چشم میخورد. یکی از نمونههای بازگشت به گذشته، استفاده از پارچه مخمل است. مخمل از پارچههایی است که برای کاربردهای متنوع مانند لباس همواره پرطرفدار بوده و از سالیان دور در چرخه دکوراسیون داخلی و در کاربردهایی چون پرده و مبلمان وجود داشته است. در حال حاضر با توجه به طراحیهای جذاب سراسر دنیا به نظر میرسد در دوره دوم محبوبیت آن هستیم و دلیل آن هم بسیار ساده است. نرم و لطیف بودن و بافت جذاب مخمل. برای مدتهای طولانی مبلمان روشن با وجود ظاهری جذاب در فضای نشیمن کمتر استفاده میشد. پارتیشن چیست؟ چرا که پرمصرفترین بخش خانه نشمین است و مبلمان آن بیشتر در معرض انواع آلودگیهاست. اما سالهاست به لطف پارچههای ضد لک و مقاوم در برابر هر نوع آلودگی، محدودیتی برای استفاه از آن وجود ندارد.

 • خلیل احمدی
 • ۰
 • ۰

برخی از کاربردهای رایج سونوگرافی چیست ؟ سونوگرافی می تواند با تشخیص و ارزیابی آسیب های بدن در شرایط مختلف برای تشخیص بیماری کمک کند. فروش تجهیزات دندانپزشکی رادیولوژی در کجا کاربرد دارد؟ امروزه رادیولوژی جزو جدا نشدنی از هر بیمارستان، درمانگاه و اماکن درمانی میباشد. رادیولوژی امروزه سه نوع کاربرد دارد: تشخیصی، درمانی و مصارف صنعتی. کاربرد تشخیصی: منظور کشف بیماریها، شکستگیها و استفادههای کنترلی در بعضی درمانهاست که با کمک آن میتوان بیمار را از طریق سوزن و لوله باریک جراحی نمود. کاربرد درمانی: منظور اشعه درمانی یا رادیوتراپی برای ریشه کن کردن تومورها و سرطانهاست که در آن مقدار بیشتری اشعه نسبت به رادیولوژی تشخیصی نیازمند است. مصارف صنعتی: در صنعت با اجسام بیروح و بیزندگی همراه هستیم. رادیولوژیست پزشکی است پس از گذراندن دوره پزشک عمومی، در رشته تخصص رادیولوژی به تحصیلات خود ادامه داده است. بطوریکه امروزه که رادیولوژیستها در برخی موارد (بعنوان مثال رادیولوژی اینترونشنال) کار درمانی هم مینماید اصلا نمیتوان رادیولوژی را پاراکلنیک نامید.

نقطه ضعف این درمان، آسیب رسیدن به دو دندان سالم است که منجر به پوسیدگی آنها نیز می شود. علاوه بر آن به دلیل تحریک نشدن استخوان، تحلیل تدریجی استخوان نیز به وجود می آید. این در حالی است که ایمپلنت دندان در اصفهان نه تنها به دندان های مجاور آسیب نمی رساند، بلکه کاشت ایمپلنت به دلیل تحریک استخوان ناحیه بی دندانی مانع از تحلیل استخوان می شود. هزینه ایمپلنت دندان جلو در اصفهان معادل قیمت ایمپلنت هر دندان دیگر در اصفهان می باشد و تفاوتی ندارد. برای پر کردن این نوع ناحیه بی دندانی، معمولا از پروتز متحرک استفاده می شود. پروتزهای متحرک با قلاب دور دندان قرار می گیرند. در این درمان با وجود اینکه نیازی به تراش دندان های مجاور نیست، اما سنگینی و فشار پایه ها به دندان های پایه منجر به لق شدن دندان های مجاور و در نتیجه پوسیدگی دندان ها می شود. در این مورد نیز می توان با کاشت ایمپلنت، علاوه بر حفظ زیبایی ظاهری، مانع آسیب رسیدن به دندان های سالم و استخوان فک شد.

 • بایگانی تصاویر و سیستمهای ارتباطی (PACS)،
 • تجهیزات چشم - لامپ شکاف ، دامنه جراحی
 • ترمیمی زیبایی
 • دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی
 • Zimmer Biomet Holding, Inc
 • عرضه محصولات با ارز دولتی
 • کنترل لمسی

میتوان گفت، که کنترل مهمترین قسمت تابلت است، قیمت تجهیزات دندانپزشکی دست دوم که قطع و وصل و انتقال آب و هوا به اینسترومتها را انجام میدهد. لایت کیور: لایت کیور نوعی هالوژن و LED میباشد، که واحد آن بر حسب میلی وات بر سانتی متر مربع است. جعبه جانبی: قسمت اصلی، یک باکس جانبی است که در داخل آن معمولا بزاق کش جداکننده آمالگام و منبع ذخیره آب قرار میگیرد. همچنین برد تغذیه، رگولاتور، ولتاژ چراغ دندان پزشکی و برد تابلت نیز در این قسمت قرار دارند. جداکننده آمالگام همانطور که از نامش مشخص است، وسیلهای است که کلیه آمالگامها را جدا میکند تا مانع از ریخته شدن آن به فاضلاب شود. بزاق کش نیز همانند ساکشن، خون و بزاق و سایر ترشحات داخل دهان بیمار را بیرون میکشد و معمولا نسبت به ساکشن جراحی از قدرت مکش کمتری دارد. پایه یونیت دندانپزشکی: یونیت و کلیه قطعات مربوط به آن، بر روی یک بازوی افقی نصب میگردند.

1) ساکشن بزاقی : بزاق دهان بیمار را خارج میکند و در بسیاری از مواقع، دندانپزشک آن را طوری در دهان بیمار میگذارد که تمام بزاق دهان او را تخلیه کند. 2) ساکشن هوایی : نزدیک موضعی که دندانپزشک مشغول کار بر روی آن است نگاه میدارند تا تمام مواد، مایعات و خردههای باقیمانده را که از ترمیم دندان جمع شده زا جمع کند. تیغ جراحی از فولاد تقویتشده با کربن استریل و دارای لبههای دقیق برش و درجه سختی دراز مدت که بیشتر مورد استفاده دندانپزشکان است طراحی شده است. برای پاک کردن جرم و پلاکها در حجم وسیع استفاده میشود. برای جابجا کردن مواد و گاز به داخل یا خارج دهان استفاده می شود . صندلی دندانپزشکی (بیمار) وسیلهای است که بیماری که در ناحیه دندان و لثه دچار عارضه است برروی آن مستقر میشود. برای ضدعفونی ابزار و سطوح در دندانپزشکی استفاده می شود. مناسب جهت کنترل و پیشگیری از انتقال میکروب ها و بیماریها از روکش کفش الیافی یا پلاستیکی استفاده میکنند و همچنین پزشکان برای محافظت در برابر تراوشات در حین کار از پیشبند و روکش آستین نیز استفاده می کنند .

تجهیزات پزشکی به دلیل حساسیت بالا و نظارت نهادهای مربوط به حوزه سلامت ( مانند اداره کل تجهیزات پزشکی)، فرد را نیازمند به کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه مینماید. بنابراین اگر فردی قصد تاسیس بهترین فروشگاه تجهیزات پزشکی را دارد، شرایط حکم میکند تا در مورد این لوازم، برند، کیفیت و تامین کننده مربوطه اطلاعات کافی داشته باشد تا بهتر به مردم خدمت رسانی کند. تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی pdf همانطور که پیش تر اشاره شد، فروش، تولید و واردات تجهیزات پزشکی میبایست مراحل اخذ مجوز از اداره تجهیزات پزشکی را طی کند. برای ثبت یک شرکت تجهیزات پزشکی، میبایست وارد سامانه imed شوید و مدارک لازم را به سامانه ارائه دهید. این مراحل به طور مفصل در سامانه توضیح داده شده است. یک شرکت تجهیزات پزشکی پس از ثبت شرکت، ممکن است نیاز به اخذ نمایندگی از برندهای تولید کننه تجهیزات پزشکی داشته باشد. سامانه آنلاین تجهیزات پزشکی زیمانو در سال 1399 با مشارکت چندین نفر از متخصصین مجرب و متعهد در حوزه کالای پزشکی، بهداشتی و فناوری اطلاعات تـأسیس شده است.

این روش می تواند برای بیش از یک دندان نیز تاثیر گذار باشد. راه دیگر برای جایگزین یک دندان (یا چند دندان) از دست رفته ایمپلنت است. ایمپلنت دندانهای مصنوعی هستند که روی لثه قرار نمیگیرند و یا با سایر دندان ها بریج نمی شوند، بلکه به فک شما تثبیت میشوند. پین های باریکی از جنس تیتانیوم با جراحی درون استخوان فک گذاشته می شوند، اباتمنت به پین متصل میشود، و روکش روی آن قرار میگیرد. این روند هفته ها طول می کشد، زیرا استخوان باید دوباره اطراف پین رشد کند. این گاردها همانند پوشش دندان ورزشکاران نیستند. این گاردها که اسپلینت نیز نامیده می شوند، در شب برای حفاظت شما از آسیب رساندن به دندان ها در هنگام دندان قروچه (عادت ساییدن دندانها) و تسکین درد مفصل گیجگاهی (TMJ) مورد استفاده قرار میگیرند. دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی شما این نوع گارد را برای شما متناسب می سازد. آنها معمولا از جنس نوعی پلاستیک ساخته میشوند.

اقدامات پیشگیرانه جهت حفظ سلامت بیماران از جمله وظایف دندانپزشکان است. ممکن است بیماران متوجه اقداماتی مانند استریل لوازم دندانپزشکی و یا سایر روش های کنترل عفونت در دندانپزشکی نشوند، زیرا بسیاری از این مراحل دور از دید بیمار انجام میشود. فرآیندی است که بهوسیله آن تمام سلولهای زنده و ویروسها از بین رفته و یا از روی یک شیء زدوده میشوند . استریل کردن یک اصطلاح مطلق بوده و علت آن،این است که تقریبا اشیاء به حالت استریل باقی نمیمانند. حتی اگر یک میکروب زنده در یک محیط یا روی یک شیء وجود داشته باشد آن شیء یا محیط استریل نخواهد بود . روند کلی استریلیزاسیون از 6 مرحله تشکیل یافته است. بهتر است وسایل آلوده قبل از شستشو در یک محلول ضد عفونی کننده قرار بگیرند. قرار گرفتن در این محلول ها از خشک شدن خون و مایعات بافتی بر روی ابزار جلوگیری می کند . برس شستشو وسایل را در پایان کار با آب فراوان شسته و اجازه دهید به سرعت خشک شود.

که یونیت های شلنگ از بالا احتمال خطر سقوط توربین، ایرموتور و یا پوآر را از بین می برد. ضروری است که یونیت دندانپزشکی به طوری طراحی گردد که وسایل به راحتی در دسترس دندانپزشک قرار گرفته و انتشار عفونت را به حداقل برساند. 1) پایه و بازوی یونیت: یونیت دندانپزشکی و کلیه قطعات مربوط به آن از جمله چراغ یونیت برروی یک بازوی افقی نصب می گردد. 2) چراغ یونیت: مقدار نور لازم را برای کار دندانپزشک فراهم نموده و باید نوری سفید، سرد و بدون سایه ارائه دهد و در مقابل آب تا حد مناسبی مقاوم باشد. شدت نور در یونیت بستگی زیادی به نوع و جنس شیشه منعکس کننده (Reflector) که در پشت لامپ قرار گرفته است، دارد و غالباً شدت نور از 24000 تا 8000 لوکس قابل تنظیم می باشد. رنگ نور چراغ باید مانند نور آفتاب باشد زیرا نور ناکافی و زرد رنگ باعث خستگی مفرط چشم دندان پزشک می شود. تجهیزات لابراتواری دندانپزشکی نور تابیده شده از چراغ فقط محیط دهان (تقریباً یک مستطیل 10 در 15 سانتی متر) را روشن کند.

یونیت دندانپزشکی معمولاً طوری طراحی می­شود که سایر ابزارآلات دندانپزشکی، به راحتی در آن قرار بگیرند و از پخش شدن میکروب­ها تا حدالامکان جلوگیری نماید. یکی از ویژگیهای یونیت دندان پزشکی، سطح صاف و صیقلی آن است که ضدعفونی کردن آن را بسیار آسان کرده است. هنگام خرید یونیت دندانپزشکی دقت کنید که یونیتی را انتخاب کنید که رنگ سطح آن پخش شده است. چرا که یونیتهای دندانپزشکی با این ویژگی، هنگام ضدعفونی با مواد مختلف، رنگ خود را از دست نخواند داد. یونیت دندان پزشکی، دارای یک منبع جداگانه، برای نگهداری مایع ضد عفونی میباشد. برای استفاده از آن میتوانید آن را با آب مخلوط کنید و میکروارگانیسمها را کاهش دهید. همچنین برای جلوگیری از انتشار میکروب، میتوانید حین کار، از غلافهای یکبار مصرف برای اینسترومنت استفاده کنید. به طور کلی یونیت دندان پزشکی یکی از کاربردی ترین و مهم ترین تجهیزات مورد استفاده برای دندانپزشکی است که دارای بخش های متفاوتی می باشد. دندانپزشک به کمک این محصول، حرکات صندلی را به خوبی کنترل کرده و تسلط خود را بر سایر ابزار حفظ می کند.

معمولاً فیس ماسک به مدت 6 تا 12 ماه استفاده میشود. این فنرها به بریسها متصل میشوند. آنها اغلب در پایان درمان به عنوان یک جایگزین برای کشها در بیمارانی که قادر به استفاده از آنها نیستند، مورد استفاده قرار میگیرند. فنر نمیتواند توسط بیمار برداشته شود. یک دستگاه متداول است که برای بیمارانی که دارای کراس بایت قدامی هستند، استفاده میشود. وسیع کننده کام بر روی دندانهای بالا متصل میشود. یک پیچ در مرکز آن وجود دارد که بیمار آن را به آرامی میچرخاند تا دستگاه را باز کند. با باز شدن آن مشکل کراس بایت اصلاح میشود. این وسیله برای تسریع رشد فک پایین به طرف جلو طراحی شده است. دستگاه هربست برای بیماران در حال رشدی که دارای اوربایت شدید (کلاس 2) هستند و فک پایینشان عقب است، استفاده میشود. این دستگاه ثابت بوده و هر دو بخش بالا و پایین آن به یک بازوی حرکت دهنده متصل هستند. دستگاه دیگری است که برای افزایش رشد رو به جلوی فک پایین طراحی شده است.در این وبسایت اطلاعات مفیدی در مورد تجهیزات دندانپزشکی وجود دارد.

 

 • خلیل احمدی
 • ۰
 • ۰

به عبارت دیگر کالایی مثل لپ تاپ استوک فاقد هرگونه مشکل است و همه قطعات آن نو هستند اما به دلیل مرجوع شدن آن، یک کالای استوک به حساب می آید. لپ تاپ های گرید A ظاهربسیار تمیزی دارند؛ خیلی کم خاموش و روشن شده اند (به طوری که کارکرد آن ها کمتر از 4 ماه می رسد) ، همچنین بدون خط و خش و ضربه هستند.فروش لپ تاپ استوک علاوه بر نداشتن خط و خش، کاملا نو می باشد و به لپ تاپ هایی گفته می شود که فقط 1 بار کارکرده است. از آنجایی که اکثر این لپ تاپ ها کم کارکرد هستند، طبیعی است که تفاوتی با جنس آکبند آن نداشته باشند و از کیفیت بالایی برخوردار باشند. 1. از فروشنده مهلت تست بگیرید. 2. تمام دکمه های لپ تاپ را تست کنید تا سالم باشند. 3. توجه کنید که لپ تاپ ضربه نخورده باشد، این به دلیل آن است که لپ تاپ، قدیمی نباشد. 5. با استفاده از نرم افزار های مربوطه CPU را چک کنید.

 • نوع باتری 2 سلولی
 • Subscribe with Email
 • پردازنده مرکزی i7 نسل هشتم با قدرت پردازشی مطلوب
 • طراحی پد و کیبورد
 • وزن: 1.2 کیلوگرم
 • پردتور (Predator)

تنوع پورتی این لپ تاپ HP Probook 650 G2 بسیار بالا است. از پورت های مهم و کاربردی این لپ تاپ می توان پورت USB3 و USB Type C را نام برد. کمپانی اچپی برای این مدل لپ تاپ خود از یک صفحه کلید بسیار حرفه ای استفاده کرده است که تایپ کردن با آن بسیار راحت و لذت بخش است. این صفحه کلید از نوع جزیره ای می باشد که به شدت سرعت تایپ را افزایش می دهد و خطای تایپی را کاهش می دهد. در واقع کمتر کسی است که نداند باتری لپ تاپ قلب آن به حساب می آید و جز یکی از اصلی ترین قسمت های هر لپ تاپ به حساب می آید. شرکت اچ پی برای این مدل لپ تاپ probook 650 G2 از یک باتری 3 سلولی از نوع لیتیوم یونی استفاده کرده است که قدرتمند است و از ظرفیت 48 وات ساعتی برخوردار می باشد.

پردازنده گرافیکی این لپ تاپ AMD Radeon HD 8350G می باشد که عملکرد بسیار خوبی دارد و جز بهترین ها است. این کارت گرافیک با عملکرد خیره کننده اش می تواند که کاربران را به خوبی از خود راضی کند و باعث شود از عملکرد بسیار خوبش کاربران احساس خوبی داشته باشند. صفحه نمایش 15.6 اینچی این لپ تاپ هم در نوع خودش جز بهترین ها است و عملکرد بسیار خوبی هم دارد. این صفحه نمایش تصاویر و کلیپ های مورد نظر کاربر را با کیفیتی بسیار عالی نشان می دهد و در این زمینه هیچ نقصی ندارد. لپ تاپ استوک اچ پی زوایای دید این صفحه نمایش بسیار عالی هستند و کاربر می تواند از آن ها لذت ببرد. استحکام این صفحه نمایش هم بسیار عالی است و مقاومت بسیار خوبی دارد. به طور کلی این صفحه نمایش عملکرد بسیار خوبی دارد و جز صفحه نمایش های بسیار خوب به حساب می آید. صفحه کلید بسیار زیبا طراحی شده است و کیفیت بسیار خوبی هم دارد. این صفحه کلید دارای کلیدهایی کاملا نرم و راحت است که کاربر از کار کردن با آن ها رضایت خواهد داشت. تاچ پد در اندازه کاملا استاندارد ساخته شده است و عملکرد بسیار خوبی هم دارد. این تاچ پد بسیار روان کار می کند و هیچ ایراد خاصی ندارد. در پایان باید گفت که لپ تاپ HP ProBook 655 یکی از لپ تاپ های گرافیک دار و فوق العاده کمپانی HP می باشد که عملکرد فوق العاده ای هم دارد. این لپ تاپ در همه زمینه ها دارای نقاط قوتی است به گونه ای که می تواند هر کاربری را از خور راضی نگه دارد. با توجه به این موارد باید گفت که HP ProBook 655 گزینه بسیار خوبی برای خریداری است.

هنگامی که کسب و کارهای بزرگ از دست آنها خلاص میشوند (برای خرید عنوانی جدید، یا بلااستفاده بودن آن)، مشتریان نقدی (و خبره) در بازار خواهند توانست نمونه جدیدی با قیمت کمتر از خرید اصلی به دست آورند. برخی ممکن است انقدر خوششانس باشند که بتوانند از گارانتی باقی مانده لپتاپ لذت ببرند. Bloatware نامی است که به برنامههای اضافی و غیر ضروری نرم افزاری که در لپ تاپ شما بارگذاری شده اطلاق میشود. اغلب اوقات آنها بارگیری می شوند، چون به عنوان ارزش افزوده برای خریداران محسوب میشوند، زیرا فروشندگان لپ تاپ های استوک برای انجام خدمات برنامهها برای مثال تبدیل نسخه رایگان به پولی نیز اغلب مبلغ اضافی دریافت میکنند. Bloatware می تواند خطرات امنیتی و قابل توجهی را نیز به وجود آورد. رقابت برای تولید لپ تاپهای نازکتر و سبکتر در بازار مصرف کنندگان به این معنی است که هر فروشنده بر روی یکپارچگی بدنه با قابلیت ارتقاء و تعمیر خاص، تمرکز داشته و به فکر مسائل بعدی نیست.

 • آداپتور لپتاپ ال جی
 • RAID ( (آرایه اضافی از دیسک های مستقل)
 • بردهای داخلی
 • برای چه کاری لپ تاپ میخریم
 • توضیحات شبکه wi-fi
 • گجت های مقرون به صرفه و همه کاره
 • فرکانس پایه در پردازنده : 3.7 گیگاهرتز
 • سیستم عامل: ویندوز 10

لپ تاپی که بیاندازه داغ میشود و توان خنک کنندگی لازم را هم ندارد به زودی دچار مشکل میشود. حتی خرید فن قوی هم نمیتواند راه حل دائمی برای این مشکل باشد. بنابراین اگر حس کردید لپ تاپ بدون فشار خاصی زیاد داغ میکند و توان خنک کردن خود را نیز ندارد، بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید. خرید لپ تاپ دست دوم اگر بهروشی اصولی و بهدقت صورتگیرد، قطعا تصمیم هوشمندانهای هست و ارزش خرید بالایی دارد. با اینکار کاهش قابل توجهای در هزینههای خود ایجاد میکنید و در حفظ محیطزیست نیز بهنحوی تاثیر گذاشتهاید. با اینحال سعی کنید تا حد ممکن خرید را بهشکل حضوری انجام دهید و طبق موارد گفتهشده دستگاه را کاملا بررسی کنید. قیمتها را بهخوبی رصد کنید و در شرایط مناسبی از بازار با بررسی و تحقیق کامل اقدام بهخرید لپتاپ مدنظر کنید. البته به هیچوجه فراموش نکنید که از فروشنده مهلت تست بگیرید. شما دراین مقاله با لپ تاپ استوک آشنا شدید.همچنین از نکات و بررسی های مهم هنگام خرید آگاه شدید.اگرسوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود. خرید لپ تاپ دست دوم ارزان بله. با خرید لپ تاپ دسته 2 میتوانید به اندازه زیادی در هزینهها صرفه جویی کنید. تنها مشکلی که وجود دارد این است که اگر با بازار محصولات دست دوم آشنا نباشید یا ندانید هنگام خرید لپ تاپ دسته 2 باید به چه مواردی توجه کنید ممکن است سرتان کلاه برود. آموزشهایی در این مقاله داده شده که هر کاربر عادی حتی اگر برای اولینبار است که لپتاپ میخرد، نیز بتواند لپتاپ را تست کند. با اینحال؛ بد نیست در آخر لپتاپ دست دوم را به یک متخصص کامپیوتر نشان دهید.

خرید لپ تاپ یکی از کارهای وقتگیر است؛ باید به نمایندگیهای برندهای مختلف سربزنیم و محصولات را مقایسه کنیم تا انتخابی شایسته داشته باشیم. از اینرو سریعترین راه ممکن برای انتخاب و خرید لپ تاپ مراجعه به یک فروشگاه اینترنتی خوب است تا ضمن مقایسه لپ تاپهای مختلف بتوانیم بهترین محصول را انتخاب کنیم. بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ در سال ۱۴۰۱ - بررسی و مقایسه ۱۰… برای آنکه بتوانیم خریدی مطلوب داشته باشیم که بعدا پشیمان نشویم؛ باید محصولات مختلفی از برندهای متفاوت را بررسی و مقایسه کنیم. بنابراین یکی از مهمترین ویژگیهای یک وبسایت خرید لپ تاپ ارائه محصولاتی متنوع از برندهای مختلف است. بهاین ترتیب میتوانیم محصولات را مقایسه و مناسبترین کالا را با توجه به انتظاراتمان خریداری کنیم. همانطور که ذکر شد تنوع محصولات مهم است؛ اما برای مقایسه محصولات باید اطلاعات کامل و جامعی از هر محصول داشته باشیم. بنابراین یک وبسایت فروش لپ تاپ خوب، باید اطلاعات کامل و دقیقی در مورد محصولات داشته باشد تا کاربران بتوانند انتخابی شایسته داشته باشند.

پردازنده مرکزی Core i7-9750H اینتل تراشهای قدرتمند است که از قابلیتهای چند رشتهای و هایپرتردینگ برای پردازشهای پیچیده بازیها و دادههای حرفهای با دقت بالا استفاده میکند. همچنین، گرافیک انویدیا GeForce GTX 1050 Ti کارت گرافیکی مناسب برای علاقهمندان به رزولوشن 1080p خواهد بود که به همراه ۴ گیگابایت رم ویدئویی، به راحتی بافتها و گرافیکهای پیچیده را پردازش میکند. لپ تاپ استوک ایسوس core i7 اماسآی ۸ گیگابایت رم برای کمک به پردازنده پرقدرت خود در نظر گرفته است که در صورت لزوم میتوانید آن را به ۶۴ گیگابایت ارتقا دهید. یک حافظه ذخیرهسازی ۲۵۶ گیگابایت SSD NVMe نیز برای ذخیره کردن اطلاعات در اختیار شما قرار دارد که با وجود فضای محدود، میتواند زمان راهاندازی نرمافزارها و بازیها را کاهش دهد. برای سیستمعامل نیز MSI از ویندوز ۱۰ برای لپتاپ GF63 Thin بهره برده است. در مطلب بهترین لپ تاپ های Core i7 مناسبترین لپتاپهای دارای پردازنده ۷ هستهای برای شما مورد بررسی قرار دادیم. ممکن است برخی از لپتاپهای نام برده شده در این لیست، در بازار ایران موجود نباشند؛ اما با مقایسه مشخصات آنها با نمونههای موجود، میتوانید انتخاب مناسبتری داشته باشید. به نظر شما چه لپتاپ دیگری را میتوان به این لیست اضافه کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید. لپ تاپ Asus Zenbook Pro Duo را میتوان یک لپ تاپ همه کاره عالی دانست. اگر علاقمند به هزینه بیشتر هستید، لپ تاپ MSI Creator 15M و همچنین Surface Book 3 میتواند برای شما مناسب باشد. جواب این سوال بستگی به ویژگیها و قابلیتهای لپ تاپ دارد. با این حال قیمت این لپ تاپها از ۹۰۰ دلار شروع میشود و ممکن است قیمت برخی از آنها تا ۴ هزار دلار نیز برسد.

 • حافظه SSD بسیار سریع
 • تنوع بسیار بالای مدل
 • رم: 8 گیگابایت نوع DDR4
 • ابعاد: 33.6x340x220mm
 • فاقد درایو نوری
 • پردازنده: Intel Core i7 4600U 2.1GHZ
 • Display: 17-inch, OLED 4K (3840 x 2160)

آیا باید قصد خرید لپ تاپ را زد ؟ در حالی که ممکن است نیاز شدیدی به این کالا داشته باشید . مقایسه لپ تاپ های کارکرده داخلی و لپ تاپ های استوک. اما قبل از این کار اجازه دهید ، تا کمی در مورد لپ تاپ های دست دوم داخلی و لپتاپ های دست دوم خارجی ( استوک ) صحبت کنیم و مقایسه کوتاه بین این دو گزینه داشته باشیم . بنظر شما ، کالایی که بصورت درجه دو و سه ، وارد کشور میشوند ، آیا کارکرده آن ارزش خریدن دارد ؟ اما همان طور که میدانید ، کشور های اروپایی و آمریکایی ، محصولات با کیفیت بالا استفاده میکنند و مسلما این محصولات قدرت و دوام بالاتری داشته و مدت زمان بیشتری قابل استفاده خواهند بود. معمولا لپ تاپ هایی که تحت عنوان استوک وارد کشور میشوند ، لپ تاپ های تجاری ، صنعتی و مهندسی می باشد و در کنار آن لپ تاپ های خانگی ، گیمینگ و حرفه ای نیز موجود است. اگر به دنبال خرید لپ تاپی با بدنه مقاوم ، قدرت سخت افزاری بالا هستید ، توصیه میکنیم ، لپتاپ استوک تهیه کنید. دارای ضخامت بیشتری نسبت به لپ تاپ های جدید باشند . لپتاپ استوک از کجا بخریم ؟ ما در مقاله ای دیگر ،تحت عنوان مشاوره خرید لپ تاپ ، نکات مهمی در این زمینه را توضیح داده ایم. که بزودی لینک آن را در این قسمت قرار خواهیم داد.

بیشک انتخاب و خرید بهترین لپ تاپ در میان انبوهی از برندها کار وقتگیر و خستهکنندهای است. امروزه لپ تاپ با مدلهای گوناگون و طیف وسیعی از مشخصات در بازار موجود است ولی ما در شهرسختافزار به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین لپ تاپ را بر اساس بودجه و انتظارات خود انتخاب کنید. برای خرید لپتاپ به چه نکاتی توجه کنیم؟ برای خرید لپ تاپ به چه نکاتی توجه کنیم؟ همانطور که میدانید با توجه به وجود برندها و مدلهای مختلف در بازار ایران، خرید بهترین لپ تاپ کاری استرسزا و پردردسر است. اما میتوان با در نظر گرفتن چند نکته و پارامتر مهم بهترین مارک لپ تاپ مورد نیاز خود را پیدا کنیم و برای خرید آن اقدام کنیم. در ادامهی این راهنمای خرید لپ تاپ ابتدا نکات قبل از خرید لپ تاپ را به شما یادآور میشویم و در نهایت بهترین لپ تاپ های حاضر در بازار ایران در یک ماه اخیر را پیشنهاد میکنیم.

 • برند: لنوو
 • صفحه کلید خیلی نرم است
 • بهترین کلی: MSI GE76 Raider (Core i9-12900HK)
 • RAM : 8GB LPDDR3
 • ذخیره سازی: 512 گیگابایت SSD
 • Asus ROG Strix Scar 17 G733

اما مهمترین عواملی که می تونن قیمت لپ تاپ رو به طور مستقیم تحت تاثیر قرار بدن رو بررسی می کنیم . پردازنده یا CPU اصلی ترین و مهمترین قطعه سخت افزاریه که می تونه تاثیر مستقیم روی قیمت لپ تاپ داشته باشه . لپ تاپ استوک hp zbook 17 g3 دلیل تاثیر قیمت پردازنده روی قیمت لپ تاپ اینه که برند ، نوع و مدل پردازنده بنیان گذار کل ساختار سخت افزاری لپ تاپه و تمام قطعات بر اساس پردازنده انتخاب میشن ! البته انتخاب قطعات سخت افزاری برای یک لپ تاپ در برخی موارد بیشتر تجاریه تا علمی ! به طور مثال به عقیده من در کنار پردازنده Core i3 کمتر از ۴ گیگ RAM به هیچ وجه علمی نیست چون قدرت پردازنده Core i3 زیر سوال میره ! معمولا شرکت های معتبر تولید کننده لپ تاپ مانند اپل و سونی همچین خز بازی هایی در نمیارن و میشه گفت یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب مارک لپ تاپ ، کانفیگ ( یا پیکربندی قطعات سخت افزاری ) علمی و اصولی لپ تاپه . از بحث دور نشیم ! وقتی قیمت پردازنده به کار رفته در لپ تاپ مورد نظر رو بدونید بدون شک بخش مهمی از قیمت لپ تاپ رو به دست آوردید ! لازم به ذکره که پردازنده ها شاید اسم های تجاری مشابهی داشته باشن اما به لحاظ قیمت متفاوتن وگرنه اصلا دلیلی نداشت تولید بشن ! مثلا پردازنده های سری Core i7 ساخت شرکت اینتل چند نوع هستن که قیمت هاشون با هم فرق دارن و همینطور میزان کاریی و قدرت شون ! پس گول یک سری اصطلاحات رو نخورید ! قیمت Core i7 سری Sandy bridge با ivy bridge فرق می کنه پس مواظب باشید که یه وقت بخاطر اسم پردازنده لپ تاپ رو گرون تر از قیمت واقعیش نخرید ! دلیل گرون بودن بعضی از مارک ها همینه . ممکنه شرکت سونی Core i7 بزنه اما قیمتش از یه لپ تاپ Core i7 شرکت Dell گرون تر باشه (که هست) ! خوب از کجا قیمت پردازنده رو پیدا کنیم ؟

 • خلیل احمدی