حس مبهم

۲ مطلب در تیر ۱۴۰۰ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

دندانپزشکی ایران

"مسیریاب نشان" یک اپلیکیشن رایگان و کاربردی است که می‌توانید به وسیله آن بهترین راه رسیدن به مقصد را با توجه به مسافت و ترافیک بدست بیاورید و تا رسیدن به مقصد از راهنمایی سخنگوی فارسی استفاده کنید. انواع کامپوزیت در دندانپزشکی در همه کشورها حتی اگر مدرک دندان‌پزشکی شما از بهترین دانشگاه کشورتان هم باشد، باید در آزمون مهارت سنجی و علمی مورد اعتبار کشور مقصد شرکت کنید. در این آزمون توانایی علمی شما موردبررسی قرار می‌گیرد. جزئیات ثبت نام سی و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال ۱۴۰۰ منتشر شد. {|} کلینیک های خصوصی بیشتر سابقه و مهارت شما در کارهای دندانپزشکی رو بررسی می کنن و استخدام میکنن. طول درمان ایمپلنت به چند عامل بستگی دارد اگر حجم استخوان کافی باشد حدود 45 روز زمان می برد ولی اگر حجم استخوان کافی نباشد باید از پیوند استخوان استفاده کرد و در حدود سه ماه زمان می برد تا حجم استخوان به حد مورد نیاز برسد. مهاجرت به‌عنوان دندان‌پزشک در بین انواع اقامت اروپا جز ویزا و اقامت کاری محسوب می‌شود. از طرف دیگر با توجه به حساسیت این شغل طبیعتاً سخت‌گیری‌ها بیشتری نسبت به بقیه مشاغل درباره آن وجود دارد. به همین دلیل باید بگوییم که بله در اکثر کشورها باید در آزمون تخصصی شرکت کنیم.

تماس با من

آمار شکایت از پزشکان عمومی هم بالاست چون تعدادشون زیاده البته. بعضی از مردم ترجیح میدن برن پیش دندانپزشک مرد تا اینکه برن پیش زن! اما مردم پیش پزشک زن هم کمتر میرن این رو به عینه میشه دید فقط دندانپزشک زن نیست پزشک زن هم همینطوره! پس از این لحاظ برای دختر بین پزشکی و دندانپزشکی اختلاف زیادی نیست که یه دختر به خاطر جنسیتش از یکی از این دو رشته منصرف باشه. البته من خودم سراغ دارم دندانپزشک زن که سابقه کار زیادی هم نداره توی شهر کوچک چقد درامد داره و مطبش شلوغ و نوبت هاش تا چند هفته پر هستن.نانو کامپوزیت در دندانپزشکی  ولی در کل کسی فک کنه تا ۶ سال اینده صرفا اینکه دندانپزشک شده باشه و مدرک دندان داشته باشه میتونه درامد خوب کسب کنه نه اینجور نخواهد بود کسی موفقه ک کاربلد باشه واقعا تو رشته دندانپزشکی چون تعداد فارغ التحصیل هاش داره زیاد میشه.  در سال ۱۳۰۷ رضا شاه دستور تأسیس مدرسه دندانسازی را صادر نمود و دو سال بعد این مدرسه شروع به کار کرد. محل اولیه این مدرسه، دارالفنون بود و مدیریت آن را دکتر میلچارسکی به عهده داشت. بنابرین قبولیتون در رشته دندانپزشکی راحت تر از کسی هست که این سهمیه رو نداره. سال به سال بسته به ظرفیت پذیرش و چیدمان انتخاب رشته رتبه های خوب، متفاوت هست اما در سال های اخیر معمولا آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی روزانه اصفهان در منطقه یک رتبه های زیر ۶۰۰ بودن. دیپلمه های نظام جدید رشته های فنی حرفه ای میتونن در کنکور سراسری تجربی شرکت کنند. اگر رتبه لازم رو به دست بیارید میتونید وارد رشته دندانپزشکی بشید.

عمل جراحی دهان و ایمپلنت و دستورات پس از ان

نوع دیگر ایمپلنت دندان پروتز ثابت می باشد که نیاز به تعداد بیشتری ایمپلنت دندان می باشد و در این مورد استخوان فک باید مافی باشد تا بتوان ایپلنت را درون استخوان فک قرار داد. کامپوزیت رزین دندانپزشکی چند ماه قبل در وبلاگ سایرس مقاله‌ای به نام راحت ترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان منتشر کردیم که درباره همین موضوع بود و اطلاعات تخصصی زیادی را برای شما آماده کردیم. اما بد نیست در این مقاله هم خلاصه وارد برخی از کشورهای مهم و مناسب مهاجرت دندان‌پزشکان را بررسی کنیم. {|} شاید خیلی از ماها تا آخر عمرمون حتی یک بار هم به متخصص قلب، متخصص مغز و اعصاب، متخصص اطفال و … مراجعه نکنیم ولی اگه به سن ۴۵ سالگی برسیم میانگین ۱۲ تا دندون خراب داریم یعنی حساب کن تا اون سن چند بار باید بریم پیش دندانپزشک؟! ؟ هرچند این صرفا ملاک برتری دندان نیست و در کل درآمد بازار کار و درآمد اکثر متخصص های پزشکی بیشتر از دندان هست و تعرفه هاشون در بخش خصوصی بالاست. یک جراح متخصص یا فوق تخصص یک عمل جراحی مغز انجام میده چند ساعت کلی پول گیرش میاد شاید درامد یک ماه یک دندانپزشک رو در یک روز بدست بیاره! همیشه همه بیمارهای یک دندان پزشک برخوردشون خوب نیست. اوایل تیر ماه امسال یه شب تو بیمارستانی در اهواز یه پیرمرد فوت میکنه بعد همراه های مریض میان میبینن یه پزشک خانم (دانشجوی تخصص بیهوشی) بالا سر بیمارشون هست شروع میکنن به کتک زدن و درگیری با اون پزشک دختر! یارو ممکنه عصبانی باشه ناراحت باشه یا کلا آدم بد ذاتی باشه میاد میبینه یکددفعه باباش مرده یه پزشک هم بالاسرشه قاطی میکنه خون جلو چشماش رو میگیره نمیفهمه که الزاما که این پزشک مسئول مرگ باباش نبوده! {

متناسب با هدف خود کشور مقصد را انتخاب کنید

|} دندان هایی که تغییر رنگ داده بودند، فضای خالی ناشی از کشیدن یا افتادن دندان و دندان های شکسته توسط افراد زرگر روکش طلا می شدند. البته این کار برای افراد غنی که توانایی پرداخت پول طلا را داشتند انجام می گرفت. کامپوزیت نوری در دندانپزشکی زرگر ها برای ساخت روکش های طلا که به آنها استامپ یا استامپه یا شارپی می گفتند، از دستگاهی به نام شارپ استفاده می کردند. تجهیزات و برخی از مواد عبارت بودند از چند صندلی با سلفدان‌های حلبی، چهار عدد چرخ پایی دندان‌پزشکی جهت کلینیک، یک میز چوبی، سه عدد چهارپایه، یک ولکانیزاتور، و گچ ساختمانی که توسط محمدخان -اولین مستخدم مدرسهٔ دندان‌سازی- کوبیده می‌شد و الک می‌گردید. آموزش‌های نظری و عملی در این مقطع توسط دکتر آشوت هاروطونیان و شهریار سلامت انجام می‌شد. پایهٔ دانشگاه به سبک دانشگاه‌های اروپایی در سال ۱۳۱۳ خورشیدی ریخته شد. {|} حدود یک‌دهه پیش از تأسیس اولین دانشگاه در ایران، در سال ۱۳۰۳ شمسی، چهار دندان‌پزشک با درجه دکتری از سایر کشور‌ها، در ایران مشغول به کار شدند. دانشگاه علوم پزشکی تهران برای سال ۱۴۰۰ دستیار تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) دندانپزشکی می پذیرد. این قسمت که به عنوان ریشه دندان جایگذاری می شود به اندازه ریشه دندان ساخته می شوند. در سال ۱۳۱۶ با تاسیس دانشگاه تهران ، مدرسه طب به آن مکان نقل مکان کرد و شرط ورود به این دانشکده‌های طب دارا بودن دیپلم کامل متوسطه بود. undefined تلاش‌های دندان‌پزشکان فعال کشور موجب شد تا در زمان کمتر از یک سال از تاسیس، یعنی در بیستم تیرماه ۱۳۴۲، جامعه دندان‌پزشکی در جلسه سالانه در استکهلم به عضویت با حق رای فدراسیون بین‌المللی درآید. از آن سال به بعد جامعه دندان‌پزشکی ایران هر ساله هیئت نمایندگی خود را به جلسات علمی صنفی فدراسیون اعزام می‌کرد. متاسفانه یه جوی وجود داره کسانی که در یک شغلی مشغول هستند سایر افراد رو در رسیدن به اون شغل و ویژگی های اون شغل ناامید میکنن که فکر میکنم در این جا هم وجود داشت. با توجه به اینکه گفتید این مقاله با استناد به حرف های صاحبان مشاغل نوشته شده.  عدم رعایت بهداشت دهان و دندان نظیر عدم استفاده از نخ دندان و مسواک به مرور باعث ناراحتی‌های دندان و لثه می شود. تا قبل از سال 1290 هر شخصی بر اساس تجربه های خود یا تحصیل در اروپا می توانست در ایران به طبابت و دندانسازی بپردازد. اما از سال 1290 به بعد طبابت و دندانسازی در ایران فقط منوط به دریافت اجازه نامه رسمی از وزارت معارف بود. با این حال در بسیاری از نقاط کشور ان قانون رعایت نمی شد.کاربرد کامپوزیت در دندانپزشکی

برگرفته از سایت pishrodent.com

  • خلیل احمدی
  • ۰
  • ۰

خواص عسل کوهی


عسل وحشی کوهی انواع مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها را در خود دارد و جانشینِ فوق‌العاده‌ای برای سایر شیرین‌کننده‌هاست. این عسل به‌خصوص برای ورزشکاران مناسب بوده و منبع بسیار خوبی برای تأمینِ فوریِ انرژیِ بدن ا‌ست.

طعمِ‌ کره‌ایِ عسلِ کوهی به‌خوبی با چای‌های گیاهی آمیخته می‌شود. یک قاشق از عسل اصل کردستان در چای صبحانه، قند‌های طبیعی را بدون مواد افزودنی برای بدن فراهم می‌آورد.

برخی از خاصیت‌های عسل کوهی:

         عسل کوهی برای سبک زندگی فعال مناسب است.
         زخم‌ها و سایر بیماری‌های معده را کاهش می‌دهد.
         ضد باکتری و ضد قارچ است.
         به بهبود عملکرد ورزشی کمک می‌کند.
         به کاهش سرفه و خارش گلو کمک می‌کند.
         به تنظیم قند خون کمک می‌کند.
         به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.
         غنی از آنتی اکسیدان‌هاست.
         برای افراد بی‌اشتها و کسانی که ضعف ماهیچه‌ و کم‌خونی دارند مناسب است.
         انرژی‌بخش است و موجب تقویت بدن می‌شود.
         شفابخشِ طبیعی‌ست.
         ارزشِ غذاییِ بالایی دارد و حاوی مواد مغذی مثل ویتامین‌های B1، B2، B3، B5، B6، ویتامین C، کلسیوم و آمینو اسید است.

صید یا برداشت عسل کوهی

به برداشتِ عسل از کلنی‌هایِ زنبورهایِ وحشی، شکار یا صید عسل گفته می‌شود. برخی از اولین شواهد در ارتباط با صیدِ عسل وحشی به نقاشی‌های سنگیِ ۸۰۰۰ سال پیش از میلاد باز می‌گردد. شکار عسل یک سنتِ اسرارآمیزِ باستانی‌ست که امروزه نیز به‌صورت آیینی در بخش‌هایی از رشته‌کوه هیمالیا و کشورهای نپال و هند انجام می‌گیرد.

عسل‌ وحشی کوهستان کردستان در زمان‌هایی خاص از سال قابل برداشت است. برخی بر این باورند که برداشت عسل وحشی باید دو بار در سال و در پاییز و بهار انجام بگیرد.

کسانی که برداشتِ عسلِ وحشی را انجام می‌دهند باید مراقب بوده، و قبل و بعد از برداشت، تعداد کلنی‌های یک منطقه را کنترل کنند. در زمان برداشت هم نباید تمامیِ شانه عسل بریده ‌شود، بلکه تنها بخشِ دارایِ عسل از شانه جدا و مقداری عسل برای مصرفِ کندو باقی گذاشته شود. در بسیاری از موارد، صیادانی که تمامیِ عسلِ کندو‌ را بر می‌دارند باعث از بین رفتنِ کندو و پایین آمدنِ جمعیت زنبور در منطقه می‌شوند.

برای بازگشتنِ زنبورها به منطقه، بعضی قبایل در حاشیه هیمالیا، مناطقی را مقدس شمرده‌ و از صید در آن‌ها خودداری می‌کنند.

لانه‌های زنبور در مناطقِ کوهستانیِ هیمالیا در سراشیب‌های دور ‌از ‌دسترس قرار گرفته‌اند. افراد محلی در این مناطق به‌صورت گروهی و  با ابزارهایِ دست‌سازِ خود، یعنی چوب‌های بلند و نردبان‌هایی که از طناب می‌سازند، اقدام به صیدِ پرمخاطره‌ی عسلِ وحشی می‌کنند.

اگر فرد برداشت‌کننده تجربه‌ی کافی برای صید عسل را نداشته باشد، ممکن است برداشت با تخریب کندو همراه شود و به جمعیت زنبورهای یک منطقه آسیب وارد شود.

https://0rz.tw/fazb5

https://zaya.io/239k8

https://1da.ir/KWspgptn

http://gestyy.com/eosYze

http://alturl.com/9ousc

https://bitn.ir/bNIA4

 

 

  • خلیل احمدی