حس مبهم

۱ مطلب در مهر ۱۴۰۰ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

لپ تاپ صنعتی استوک چیست

همه ی ما می دانیم که لپ تاپ ها به عنوان وسایلی هستند که به راحتی می توان آنها را جابه جا کرد ، همین خصوصیت لپ تاپ ها سبب شده تا در بسیاری از موقعیت ها از آنها استفاده شود. امروزه انواع مختلفی از لپ تاپ ها ساخته می شود به گونه ی که بتوان برای مشاغل متفاوت از اداره ها و آموزشگاهها تا معادن و دکل ها مخابراتی از آنها استفاده کرد.

لپ تاپ های استوک صنعتی در بازار های ایران نیز موجود می باشند و طرفداران خاص خود را دارند. و نیز لپ تاپ استوک صنعتی در گریدهای متنوع در بازار موجود می باشند 

معمولا برخی از افراد فکر می کنند که لپ تاپ های صنعتی ، سنگین هستند و ظاهری زمخت  دارند و فقط در برابر ضربه و فشار مقاومت از خود نشان میدهند ولی این تصور اشتباه می باشد و لپ تاپ های صنعتی تعریف  دیگری داشته اند که در ادامه به آنها پرداخته ایم

 

لپ تاپ صنعتی

لپ تاپ های صنعتی را می توان با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی در محیط های پر خطر استفاده نمود.این لپ تاپ ها در برابر رطوبت ، خش ، ضربه  و …. مقاوم می باشند و معمولا نسبت به دیگر لپ تاپ ها از نظر ظاهری مقاوم تر می باشند وبدنه  آنها نیز از فلز آلومینیوم تیتانیوم ساخته شده است.

 

برخی از لپ تاپ های صنعتی را می توان در میدان‌های مغناطیسی استفاده کرد بدون اینکه مشکلی به وجود بیاید ، البته باز هم تاکید می کنیم این لپ تاپ ها تنها ویژگی ضخامتی ندارند بلکه دارای خصوصیت های منحصر به فرد دیگری نیز هستند.

برخی از لپ تاپ های صنعتی می توانند تا مدت زمان زیادی روشن بمانند و برای کارهای بسیار طولانی ساخته شده اند و البته در آنها از سیستم خنک کنندگی بسیار قوی استفاده شده است و علاوه بر آن دارای باتری های دومی نیز می باشند به گونه ی که گاهی می توانند تا 10 ساعت بدون برق کارکنند.

تقسیم بندی لپ تاپ های صنعتی

عموما  این لپ تاپ ها به سه دسته تقسیم می شوند که عبارت اند از :  

لپ تاپ صنعتی مقاوم : این  گروه لپ تاپ ها نسبت به دیگر گروه ها دارای درصد حفاظتی پایین تری می باشند،معمولا برای برنامه ریزی های در سایت و مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند ؛ البته نباید فراموش کرد که به دلیل دارا بودن پورتهای سریال  برای مهندسین در مناطق عملیاتی گزینه های مناسبی می باشند. 

لپ تاپ های صنعتی بسیارمقاوم:

این لپ تاپ استوک صنعتی قابلیت تبدیل شدن به تبلت را نیز دارند و برای استفاده در مصارف حمل و نقل ، نظامی ، فرودگاهی و مهندسی مناسب می باشند. در برخی از شرایط باید از لپ تاپ های استفاده کرد که بتوانند در شرایط مختلف آب و هوایی کار کنند به همین دلیل در چنین وضیعتی می توان از لپ تاپ های صنعتی که قادر به کار در دمای منفی 20 درجه تا 60 درجه سانتی گراد  باشند ، استفاده کرد .این لپ تاپ ها به دلیل دارا بودن دید در شب و جی پی اس می توانند گزینه ی مناسبی برای استفاده در فضاهای باز باشند. 

لپ تاپ های صنعتی فوق العاده مقاوم:

این نمونه لپ تاپ استانداردهای ویژه نظامی را داشته اند که از لحاظ فنی از دیگر لپ تاپ ها مقاوم تر می باشند. 

بازار لپ تاپ های صنعتی

برخی از فعالان بازار می گویند که با وجود اینکه این لپ تاپ ها برای استفاده در کارخانه ها و صنعت مناسب می باشند ولی متقاضیان چندانی ندارند. 

با اینکه نمونه های زیادی از این لپ تاپ ها برای مصارف صنعتی واقعا مناسب هستند و مقاومت و استحکام زیادی دارند ولی با استقبال خوبی در بازار روبرو نشده اند.به گفته فعالان بازار ، لپ تاپ های صنعتی با برندهای ******* ، HP،IBM ،LENOVO، FUJITSU SIEMENS ، PANASONIC در بازار داخلی وجود دارند که هر کدام از آنها چند مدل از لپ تاپ های صنعتی را به بازار عرضه کرده اند.

  • خلیل احمدی