حس مبهم

 • ۰
 • ۰

اگر کار به جایی برسد که تارهای مو کاملا بسوزند، بازگرداندن سلامتی آنها در مدتزمان کوتاه تقریبا غیرممکن خواهد بود. افراد مبتلا به آرتروز باید همیشه برنامههای ورزشی خود را با پزشک در میان بگذارند. همه کودکان ملزم به این هستند که برای رفتار خود در زمانی بهانه بیاورند. امی مورین، رواندرمانگر، نویسنده کتاب پرفروش 13 چیزی که افراد دارای ذهن قوی انجام نمیدهند، در مقالهای برای VeryWell نوشته است: تشخیص سنگ صفرا «جملهی «تقصیر من نیست! سیلیکونها در جهان مراقبت از پوست در فهرست ترکیبات بدنام و مشکوک قرار میگیرند. با یک جستجوی سریع در فضای اینترنت با انبوهی از ادعاهای منفی درباره سیلیکونها مواجه میشوید، ازجمله متهم کردن سیلیکونها به سمی بودن و حفظ آلودگیها، ذرات تعریق، باکتریها و چربیها در لایه بیرونی پوست. اما آیا این بدنامی سیلیکونها واقعا پشتوانه علمی دارد؟ این روزها بسیاری از محصولات مراقبت از پوست به شما جوانی دوباره پوست را نوید میدهند. اما جهان محصولات ضدپیری میتواند واقعا پیچیده باشد و درنتیجه مملو از شایعات و اطلاعات نادرست.

 1. اختلال افسردگی مداوم (دیستمی)
 2. تطبیق تحولات رخ داده در دنیا
 3. اختلال در بینایی
 4. پس از ثبت نام اعضای خانواده، وضعیت شما بررسی خواهد شد
 5. از پزشک، پرستار یا داروساز سوالات خود را بپرسید
 6. انتقال بیماری از طریق نیش حشره، کنه یا انگل
 7. برنامههای رژیمی برای افزایش یا کاهش وزن
 8. معرفینامه از کارگزینی

گرما در محدوده خاصی به عنوان عامل مساعد کننده شرایط برای فعالیت عوامل فساد، عمل میکند. با توجه به نقش آب در فراهم ساختن شرایط برای انجام فعالیتهای آنزیماتیک، شیمیایی، میکروبی و غیره از رطوبت به عنوان یکی از عوامل مهم موثر در فساد مواد غذایی اسم میبریم. نور و بخصوص اشعه ماوراء بنفش باعث تغییراتی در مواد غذایی مثلا اکسیده شدن روغنها، ویتامینها و غیره میشود لذا در زمره عوامل کمک کننده به فساد مواد غذایی است. با توجه به نقش اکسیژن در اکسیداسیون مواد غذایی، حضور هوا به طور کلی و اکسیژن به طور اخص در کنار مواد غذایی از عوامل تسریع کننده در فساد خوردنیها شناخته میشود. به اعتباری میتوان آلودگی مواد غذایی را در به دو شکل آلودگی اوّلیه و ثانویه طبقه بندی کرد (اگر چه در مواردی نیز تفکیک این دو شکل آسان و روشن نیست) . امروزه بیشتر برچسب های مواد غذایی دارای اطلاعات تغذیه ای هستند و تعدادی از آنها نیز ممکن است ادعا کنند که آن غذا دارای فوایدی خاص است.

 • مصرف مواد غذایی غیرمفید مانند الکل، قند و نمک
 • گایافنزین شربت خوراکی 100
 • تب کریمه کنگو
 • پرستاران سلامت عمومی
 • تحریک پذیری
 • انواع سرطان پوست
 • عفونت استخوانی و مفصلی

از یک فک شروع کنید و به آرامی با حرکات رفت و برگشتی سطح دندانها را تمیز کنید و بعد به سراغ فک دیگر بروید و این کار را تکرار کنید. برای اینکه سطوح طرفین دندانها نیز به خوبی مسواک شود، باید مسواک را به صورت مجله پزشکی سلامت و آشنایی با بیماری های خاص ۴۵ درجه گرفته و از پایین لثهها مسواک را به سمت بالا بکشید. لازم است گوشزد کنیم که نه تنها دندانها بلکه سطح زبان هم نیاز به مسواک و نظافت دارد تا باکتریهای مضر از روی آن پاک شوند. معمولا توصیه میشود که هر ۶ ماه یک بار به دندان پزشک مراجعه کنید تا از سلامت دندانها و لثه خود مطمئن شوید. البته افرادی که به بیماریهای طولانی دهان و دندان مبتلا هستند باید زودتر از این موعد به پزشک خود رجوع کنند. فایدهی این چکآپها این است که در صورت بروز هر مشکلی در دهان مانع سرایت آن به قسمتهای دیگر میشویم و با معالجهی یک دندان پوسیده دندانهای کناری را نجات میدهیم. در کنار این توصیه نقش موثر رژیم غذایی سالم را از یاد نبرید. پزشکی و سلامت چشمدانههای چیا ممکن است همان چیزی باشد که شما به دنبالش میگردید. دکتر سدر کوئیست میگوید چربیهای سالم در رژیم غذایی شما میتوانند سلامت قلب را بهبود بخشند که کمک میکند شما احساس سیری کنید و ممکن است با حفظ ثبات قند خون، میل شما به خوردن را کاهش دهند. او میگوید: «آووکادو را به املت صبحانه اضافه کنید یا برای میان وعده، روی نان غلات کامل با روغن زیتون و گوجه فرنگی پخش کنید. دکتر کایرین دانستون متخصص زنان و زایمان در آتلانتا میگوید: «سیر نه تنها باعث ایجاد عطر و طعمی متمایز و قوی برای غذا میشود، بلکه فواید سلامتی بسیاری را با این ترکیب فراهم میکند. دکتر دانستون میگوید: «این ماده با صرف کمی کالری، مقدار قابل توجهی از ویتامین ها شامل C، B، سلنیوم و روی که به تولید انرژی و عملکرد سیستم ایمنی مناسب کمک میکند.را فراهم میکند. زنجبیل یکی از سالم ترین مواد غذایی است که توسط دکتر نزوچی اوککه، متخصص داخلی در مرکز پزشکی لانگون نیویورک است. ↑ "Press TV". Press TV. ↑ «سازمان ملی استاندارد». ↑ Ruxin, Josh (2005), Combating AIDS in the Developing World (به انگلیسی), به کوشش Jeffrey D. Sachs, Josh Ruxin, Agnes Binagwaho. Agnes Binagwaho, Paul A. Wilson, UN Millennium Project Working Group on HIV/AIDS, Earthscan, p. ↑ Gheissari, Ali (2009), Contemporary Iran Economy, Society, Politics (به انگلیسی), Oxford University Press, p. ↑ ۳۲٫۰ ۳۲٫۱ «آمار غیررسمی از وجود ۱۲۰ هزار ناقل HIV در کشور خبر میدهد». سلامت نیوز. ۱۷ خرداد ۱۳۹۱. دریافتشده در ۲۰ خرداد ۱۳۹۱. ↑ «آخرین آمار مبتلایان به ایدز در ایران». رادیو زمانه. دریافتشده در ۲ فوریه ۲۰۰۹. ↑ ۳۴٫۰ ۳۴٫۱ Arash Alaei, Kamiar Alaei in Health: HIV and AIDS. Encyclopedia of Women & Islamic Cultures. General Editor: Suad Joseph. ↑ «هم پیمان در برابر گسترش ایدز». زندگی مثبت. بایگانیشده از اصلی در ۱۴ آوریل ۲۰۱۴. دریافتشده در ۱۸ ژوئیه ۲۰۰۸. ↑ «رسانهها میتوانند ایدز را از پنهانکاری خارج کنند». زندگی مثبت. بایگانیشده از اصلی در ۲۹ مه ۲۰۰۷.

حوزه سلامت و علوم پزشکی

بیماران دیابتی بیشتر احتمال دارد که به بیماریهای پیشرفته لثه دچار شوند، عفونت لثه میتواند به جویدن دردناک و از دست دادن دندانها منجر شود. این مشکلات ناشی از قند خون بالا است که ساختار کلاژن را در تمام بافتهای بدن تغییر میدهد و باعث افزایش احتمال ابتلا به انواع عفونتها میشود. مبتلا بودن به بیماریهای مرتبط با لثه میتواند نشانهی ابتلا به بیماری دیابت نوع دو در آینده باشد. Hamdy میگوید: علاوه بر اینکه بیماری دیابت منجر به بدتر شدن بیماریهای لثه میشود، بیماریهای لثه به خصوص التهاب لثه یا گسترش آبسه میتواند قند خون را بالا ببرد و کنترل بیماری دیابت را سختتر کند. برای پیشگیری از بیماریهای مرتبط با لثه، هر روز مسواک بزنید و نخ دندان و دهانشویه ضد عفونی کننده مانند لیسترین مصرف کنید. بر طبق گفته انجمن دیابت آمریکا حداکثر 75% مردان مبتلا به بیماری دیابت برخی سطوح اختلال در نعوظ را در طول عمر خود تجربه خواهند کرد. با این وجود، در مورد دانشگاههای علوم پزشکی ذیل وزارت بهداشت، هم بودجه بخشهای آموزشی و پژوهشی و هم بخش بهداشت و درمان، خارج از شمول مقررات عمومی کشور نظیر قانون محاسبات عمومی و مدیریت خدمات کشوری لحاظ شده است. اختصاص این اعتبارات خارج از شمول سبب شده، بخش بهداشت و درمان دانشگاههای علوم پزشکی با احتساب درآمد اختصاصی عوارض رژیم دوکان و منابع بودجه عمومی 1400، بیش از 80 هزار میلیارد تومان منابع را برای مصارف غیرآموزشی به صورت غیرشفاف هزینه کند! عدم نظارت بر گردش مالی کلان دانشگاههای علوم پزشکی، علاوه بر بودجه عمومی در بودجه اختصاصی این دانشگاه نیز وجود دارد و موجب بروز مفاسدی نظیر حقوق و کارانههای نجومی به عدهای خاص شده است. فلسفه و تاریخچه اختصاص اعتبارات خارج از شمول چیست؟ و برای چه مصارفی کارکرد دارد؟ اصلانیفر: برنامههای توسعه به صورت 5 ساله نوشته میشود و تعدادی از بندهای آن در هر دوره تکرار میشود. در سال 1395 برای جلوگیری از این تکرار، قانون احکام دائمی برنامههای توسعه کشور تصویب شد.

پزشکی و سلامت خود

میزان مجاز مصرف کافئین در زنان باردار حدود 200 گرم در روز است که این مقدار معادل مصرف یک فنجان قهوه دم کرده می باشد . در برخی از زنان ممکن است چاقی و یا لاغری مفرط شانس باردار شدن را کاهش دهد و بنابراین رسیدن به وزن ایده آل می تواند به شما در بارداری راحت تر کمک کند . سازمان غذا و دارو توصیه می کند که خانم های باردار هفته ای دو وعده ماهی مصرف کنند . ماهی های مناسب برای مصرف خانم های باردار ماهی قزل آلا، ساردین و شاه ماهی است . بهتر است قبل از بارداری از یک رشته ورزشی به منظور تناسب اندام خود پیروی کنید . یک برنامه ورزشی سالم شامل 30 دقیقه یا بیشتر ورزش متوسط مانند پیاده روی ، دوچرخه سواری و کار با وزنه در بیشتر روزهای هفته است. برای افزایش انعطاف پذیری خود حرکات کششی یوگا را امتحان کنید و بعد از بارداری نیز بهتر است ورزش خود را ادامه دهید.

 • همراه داشتن عینک یا سمعک در صورت استفاده
 • نیستاگموس یا دودوئک
 • جداشدگی زجاجیه خلفی
 • اختلال اضطراب اجتماعی

اگر توانایی مالی دارید، سوپرمارکت ها با پرداخت هزینه، خرید شما را درب منزل تحویل می دهند. اگر به دوستان، همسایگان و خانواده تان بگویید که ایزوله هستید، ممکن است بتوانند کمک کنند. به خاطر داشته باشید، افرادی که غذا یا سایر اقلام را تحویل می دهند نباید به داخل خانه شما بیایند یا با شما تماس فیزیکی داشته باشند. اگر مجبور شوید به دلیل کووید-19 در انزوا بمانید آیا درآمد خود را از دست خواهید داد؟ با مطالعه بخش «پشتیبانی موجود است» در زیر، در صورتی که به دلیل کووید-19 نتوانید کار کنید از شرایط دریافت حمایت مالی دولتی مطلع شوید. چگونه در هنگام انزوا از لحاظ روحی خوب بمانید؟ مهم است که به خانواده و دوستان تان بگویید که ایزوله هستید، بنابراین آنها می توانند از شما حمایت کنند. با آنها از طریق تماس تلفنی یا ویدیویی صحبت کنید، نه حضوری. جدا مانی می تواند سخت باشد، به خصوص اگر نگران سلامتی خود یا دیگران باشید. انسداد روده چیست؟

 • ۰۱/۰۷/۱۸
 • خلیل احمدی

نظرات (۱)

 • بهترین شرکت خدمات پرستاری در منزل
 • سلام با سپاس از مطالب خوبتون واقعا لذت بردیم از محتوای جامع و کاملتون و بسیار استفاذه کردیم. از زحمات و مدیریتتون بابت وبلاگ عالی و پر محتواتون تقدیر و تشکر میکنم.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی